Najpiękniejsze plaże na Havelocku

Haverlock – nieduża wyspa tropikalna, 2 godziny promem od Andamanu Południowego lub 2 godziny samolotem + 2 godziny promem od Madrasu.
Ma ok. 10 km szerokości i 3 razy tyle długości (choć przy długości nie będę się upierać bo mapy przedstawiały tylko tę część wyspy, która jest dostępna dla turystów).
Całą wyspę można objechać w 1 dzień.
Na wschodnim wybrzeżu – resort koło resortu. Z domkami z trzciny i bambusa na każdą kieszeń.
W większości resortów – restauracje i bary.
W połowie wschodniego wybrzeża – mini centrum z Internetem i sklepikiem (jedynym na wyspie gdzie można kupić zachodnie produkty lub spróbować wypieków właściciela).

Większość resortów po naszej stronie leży w zatoce z plażą nr 5. To ładna plaża z bardzo płytką wodą ciągnącą się daleko w głąb morza.
Ze względu na tę plażę, idealną i bezpieczną dla dzieci, wszystkie 3 rodziny z małymi dziećmi z naszej wioski w ogóle się z niej nie ruszają.

My z reguły jeździmy na plażę nr 7, po drugiej stronie wyspy.

Żeby się do niej dostać trzeba przejechać skuterem przez dżunglę mijając 2 małe wioski, krzyżówkę i boisko do siatkówki gdzie chłopcy codziennie wieczorem grają w piłkę.
Plaża jest na zachodnim wybrzeżu wyspy. Ściągają na nią ludzie oglądać zachód słońca. To co nas tu sprowadza to także woda świetna do pływania i rafy koralowe kilka metrów od brzegu, z ogromną ilością dużych ryb.

Pomiędzy plażą nr. 5 i 7 znajduje się Elephant Beach.
Po raz pierwszy byliśmy tam łodzią, gdy popłynęliśmy na snorkling.
Kilka dni później postanowiliśmy dotrzeć tam od strony lądu.
I to było coś!
Najpierw trecking przez dżunglę, potem fragment dżungli i lasów mangrowych zniszczonych przez tsunami, a wreszcie plaża.
Dzika, z piękną rafą.
Potem widziałam gdzieś z restauracji reklamówkę wycieczki: Trecking do lasów mangrowych i snorkling przy pięknej plaży – tylko  2500 rupii za osobę.

Tak, mogę zarekomendować – ładne miejsce, ale wolę naszą wersję tj 2500 rupii od osoby taniej.

Jedna uwaga do wpisu “Najpiękniejsze plaże na Havelocku

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s